
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 8 |
| Reference Type | External, Internal |
| Settling Time | 3.9 µs |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Differential Output | No |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 4.5 V |
| Interface Type(Data Interface) | 2-Wire, I²C |
| Analog Supply Voltage | 4.5 V to 5.5 V |
Stock: 66
Distributors
pcbx
Unit Price$4.36090
Ext.Price$4.36090
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $4.36090 | $4.36090 |
| 10 | $3.36123 | $33.61230 |
| 25 | $3.11121 | $77.78025 |
| 50 | $2.99089 | $149.54450 |
| 100 | $2.87522 | $287.52200 |
| 300 | $2.76402 | $829.20600 |
| 500 | $2.65712 | $1328.56000 |
| 1000 | $2.55435 | $2554.35000 |
